Marie Adamovská - Roubalová

Motto:


"Věřím, že fantazie je silnější než vědění.
Že mýty mají větší moc než historie.
Že sny jsou mocnější než skutečnost.
Že naděje vždy zvítězí nad zkušeností.
Že smích je jediným lékem na zármutek.
A věřím, že láska je silnější než smrt.“

Robert Fulghum


Můj profil


Vyrůstala jsem v krásné pošumavské krajině. Blízký vztah k přírodě a vřelý vztah k dětem, mě provází celým životem.

Můj původní záměr stát se učitelkou v mateřské škole, mi rodiče rozmluvili. Nejbližší škola tohoto typu byla v krajském městě, kde bych musela bydlet na internátě. Vystudovala jsem tedy ekonomickou školu v Klatovech, kam jsem mohla denně dojíždět.

Po maturitě jsem delší dobu pracovala jako úřednice. Taková práce mě však příliš nenaplňovala. Toužila jsem po práci, kde bych se mohla projevovat tvořivě a nebyla svázaná předpisy a nařízeními. Po sametové revoluci jsem se rozhodla opustit svoje zaměstnání a hledat uplatnění v oboru, který by byl nějak propojen s dětmi. Po krátké době jsem našla práci ve vydavatelství ROTAG, zaměřené na vydávání knih a audio nahrávek pro děti předškolního a nižšího školního věku. Několik let jsem zde vykonávala práci manažerky a produkční. Po získání zkušeností a praxe, jsem již měla vlastní nápady a náměty na nové tituly. Tyto náměty však bylo těžké realizovat prostřednictvím jiných autorů.

Pokusila jsem se tedy o vlastní literární tvorbu. Pro mého vnoučka, kterému byly v té době 4 roky, jsem napsala sadu pohádek z vesmíru. Tyto pohádky vyšly v nakladatelství Rotag knižně. Knížka se líbila a prodalo se několik tisíc výtisků. První náklad byl brzy vyprodán, a proto bylo vyrobeno druhé vydání této knihy. To mi dodalo odvahu a začala jsem pracovat na dalších knížkách. Protože jsem sama měla dvě vnoučata v předškolním věku, měla jsem zkušenosti, co jsou děti schopné přijmout a jakou formou. Chtěla jsem jim a ostatním dětem předat svoje zkušenosti a zážitky a také je ochránit před situacemi, které by jim mohly způsobit zranění nebo bolest. Ověřila jsem si, že děti se daleko více naučí a dozvědí z příběhů na dané téma, než z pouhého poučování a zákazů. Takto vznikly po konzultaci s odborníky tituly preventivní výchovy, které už řadu let slouží pedagogům v mateřských školách a na I. stupni základních škol.

Další tituly již přicházely samy. Vždy se objevil nápad a pak už bylo téměř hotovo.

Jsem šťastná, že jsem po dlouhých letech našla práci, která dává smysl a že mohu svým skromným dílem přispět k obohacení dětského literárního světa.

Pro literární tvorbu používám rodné jméno Marie Adamovská, abych svoje pracovní aktivity manažerky vydavatelství a zároveň autorky knih, od sebe oddělila.Kontaktní formulář
Jméno a příjmení:   
* E-mail:   
* Telefon:   
Antispam. ochrana:   
Dotaz:   
  * Tyto položky je nutné vyplnit.


2015 © PiDi Soft |  Mapa stránek